Cviky na břicho II.

cviky-na-brichoV minulém článku jsme se zabývali hlavně teorií a stravou. Je to samozřejmě důležité, ale pokud si budete hlídat jen jídelníček, budete hubení. Ale nebudete mít pěkně vyrýsované břicho.

K tomu budete muset trochu máknout. Za začátku to bude možná těžké, budete zvládat málo opakování, budete rychle zadýchaní.

Ale to vůbec nevadí. Chce to vydržet, tvrdě na tom makat a ono to časem půjde.  Já sám jsem začínal jen klasickým sklapovačkami, ty ale pracují jen se několika málo svaly, takže zbytek zůstává pořád stejný.  Potom jsem objevil jedno video na Youtube a od té doby cvičím jen podle něj.

Jak můžete vidět, borec na videu už má břicho dobře udělané. Je pěkně vidět, že má vypracované i boční svaly, nejen ty hlavní. Přesně to totiž docílíte cvičením podle videa. Je tam tolik různorodých cviků, že vám zabírají snad všechny břišní svaly.

Video je docela dlouhé a ze začátku nejspíš nezvládnete cvičit celých sedm minut, stejně jako on. Vůbec nevadí, cvičte dokud můžete, pak si dejte pauzu a pokračujte.
Nejlepší je cvičit delší dobu, video si odjeďte třeba 4x. Je dobré cvičit před jídlem. Efektivní je například ráno pro probuzení, nebo večer, ještě než se najíte.Pauzy mezi cvičením by neměli být moc dlouhé, tak minutku, dvě.
Pravidelným cvičením 2-3x týdně docílíte toho, že nebudete mít problém cvičit třeba 14 minut v kuse. Po velkém cvičení dejte svalům den až dva odpočinek. U každého cvičení musíte cítit, že jsou svaly už v pořádku, že je ještě necítíte z minulého cvičení.

One comment on “Cviky na břicho II.

  1. Martin on said:

    Břicho nejlépe cvičit s trxkem, s tím se člověk nadře za pár minut. Jeden z nejlevnějších je zde: https://www.healthlife.cz/produkt/trx-s-kladkou-zavesny-posilovaci-system/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>