Cviky na triceps

Pokud chcete mít vaše paže silné, tak aby jste se s nimi mohli předvádět, nebude vám k tomu stačit pouze cvičit biceps. Biceps je pouze dvouhlavý sval, triceps je sval trojhlavý. Proto k silným pažím budete potřebovat velký triceps. Tento sval se nachází na opačné straně paže. Biceps je nahoře, triceps je dole. Posilovat triceps musíte jakoby „obrácenými“ cviky bicepsovými. Při cvičení bicepsu taháte závaží nahoru, při tricepsu tlačíte závaží dolů.

U cviků na triceps je důležité cvičení nešidit, stejně jako u jiných cviků. U tricepsu se to ale těžko pozná. Pokud chcete cvičit opravdu poctivě, měli by jste držet lokty co nejblíž u těla, nehýbat se v ramenou a opravdu pohybobat jen s částí ruky, která je od předloktí dolů.

Francouzský tah

francouzsky-tlak

Při tomto cviku ležíte na lavečce a nad sebou držíte dlouhou činku – nadmatem. Výchozí poloha je s napnutými pažemi. Při zabírání pouštíte činku „na sebe“, ale ohýbáte ruce pouze v loktech. Ty se snažte nemít příliš daleko od sebe, čím blíže jsou, tím obtížnější cvik je, protože zabíráte jen tricepsem. Činku se snažte pustit co nejníže, skoro až na bradu. Pokud cvičíte těžké váhy, nebo jste už unavení, sežeňte si někoho kdo vás bude hlídat. Při tomto cviku se  vám totiž často může stát, že činku už nezvládnete vytáhnout a přinejlepším vám zůstane někde na čele.

Nádech při spouštení, výdech při záběru nahoru. Paže mějte kolmo k podložce.

Tricepsové shyby

tricepsove-cviky
Existují dva typy tohoto cviku. Jednodušší verze spočívá v tom, že dáte ruce za sebe a opřete se o nějakou lavečku (může být klidně i židle). Držíte se jen dlaněmi, zadek máte ve vzduchu. Nohy máte na zemi, nebo na druhé židli. Povolíte trochu lokty a spustíte se dolů, jen tak, aby lokty s pažemi svírali pravý úhel. Potom se opět vytáhnete až do propnutí paží.

pritahy-triceps

Obtížnější verze se provádí na bradlech – přesně tak jak ukazuje chlapík na obrázku. Cvičení funguje potom stejně – pustíte se tak jako je na obrázku, a potom se vytáhnete zpátky nahoru. Opakujete. Nádech při spouštení, výdech při vytahování.

Tricepsové kliky

Triceps zabírá i při klasickém klikování, ale jen trochu. Pokud chceme kliky posilovat efektivněji pro triceps, je potřeba změnit postavení rukou.

 

tricepsove-kliky

Vycházíte z postavení na prvním obrázku. Dlaně blízko u sebe a důležité je, aby směřovali k sobě. Potom povolíte  a pustíte se co nejníže dokáže. Pak následuje zabírání a návrat do první polohy. Opakujte. Nádech při spouštění, výdech pří vytahování.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>