Jak si píchnout piercing

jak-pichnout-piercingPiercing už dnes není nic, kvůli čemu by se na vás měli lidé dívat jinak. Je to normální a ničím zvláštní ozdobení těla. Drobný piercing v uchu nebo u rtu je skoro nepotřehnutelný a ničím nepobuřuje.

Piercing si můžete nechat „udělat“ u odborníka, ale často se stává, že ho píchne známý. Proto přínáším tento článek, který vám s tím pomůže.

Před píchnutím

Samotné píchnutí jen část procesu, který musíte mít vychytaný. Pokud něco poděláte, nebude to přes noc v pohodě. Při špatné aplikaci můžete mít piercing nakřivo, nebo dostanete infekci a přinejhorším trefíte důležitý nerv a můžete být klidně do konce života omezeni (postižení).

Takže na co si dát pozor

  • čistota a dezinfekce – celou dobu si dávejte pozor, aby piercing, jehla nebo kleště nepřišli do styku se špínou. Nejlépe by bylo, kdyby jste se jich dotýkali jen dezinfikovanou vatou a v rukavicích. Jakmile to nějak pokazíte, můžete chytnout infekci a to je na týdny léčení a nepříjemností.
  • správné umístění – před píchnutím si vyberte místo, kam piercing umístíte, očištěte ho a zaznačte fixou. Přiložte tyčinku/banánek ke kůži a zaznačte si oba konce, aby jste zhruba odhadli délku. Taky si pořádně zkontrolujte, zda tím místem neprochází nervy nebo svaly – to uděláte prosvícením kůže.

Pomůcky:

  • samotný piercing
  • kleště – nejlépe speciální
  • jehlu/kanylu – jedná se o speciální jehlu, která je široká a dá se do ní přichytit piercing
  • vatu/tampon a desinfekci
  • fixu na označení místa

piercing v pupíku

Piercing v pupíku se může zdát na píchnutí nejjednodušší, ale i zde toho můžete dost pokazit. Já sám už jsem si ho tam píchal dvakrát sám a pokaždé nakřivo (i když to při píchnutí vypadalo úplně rovně). Taky jsem si propíchl sval, docela dost to pak bolí, takže na to taky bacha.

Po označení místa si vezměte kleště a přiložte je tak, aby jste chytli jen kůži, která bude propíchávana. Dejte pozor na to, že táhnete jen kůži, potřebujete jen povrchové propíchnutí, ne svalové.

Kůži trochu vytáhněte bokem. Poté si chyťte jehlu do vaty a na označeném místě propíchnete. Teď to ještě nebolí, nemusíte se bát. Protože to nepropíchnete jen tak :) Zkontrolujte si teď pořádně, že máte jehlu nasměrovanou rovně.

Ujistěte se, že máte správné množství kůže, které chcete propíchnout a pořádně zatlačte. Nyní to bude trochu bolet a jehla vám projede skrz, ale velká část bude stále před dírou.

Teď vezměte piercing a odmontujte si jednu část, zůstane vám tam závit, který vložte do díry v jehle. Nyní ji co nejrychleji protáhněte, ať to nebolí tak moc. A piercing máte usazen. Teď už stačí jen zamontovat druhou část piercingu.

piercing-obociPo píchnutí celý prostor okolo vpichu pořádně vydezinfikujte, nejlépe tyčinkami s vatou, které namočíte do peroxidu.

Pár minut vám nejspíš poteče trochu krev, ale to se zastaví. Poté ještě suchou krev očistěte a vydezinfikujte znovu.

Nyní už stačí jen tak měsíc každodenně hlídat, zda kůže příliš nerudne nebo nebolí a čistit si to. Pokud jste trefili sval, poznáte to hned ten den, nebo následující.

Je to opravdu výrazná bolest hlavně při ohýbání nebo při pohnutí piercingu. Při správném píchnutí piercing taky trochu bolí, ale není to nic strašného.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>