Jak tancovat na diskotéce

jak-tancovat-na-diskoteceV minulém článku o tom, jak sbalit holku se objevil dotaz trochu mimo téma a to na otázka na to, jak vlastně tancovat na diskotéce.

Je to určitě zajímavé a důležité téma, protože o tancování na diskotékách by vlastně mělo primárně jít.

To, že se tam jde dnes plno lidí opít nebo někoho sbalit je pak věc jiná. I když rozhodně nejsem ta správná osoba, která by vás měla “tanec na disco” učit, jezdím na diskotéky opravdu dlouho a tak jsem tam snad něco pochytil.
Já sám nevím, jestli vlastně umím na diskotéce tancovat a jestli tam nevypadám jako blbec, ale je mi to docela jedno, stačí mi, když si to užívám. Teď ale radši k samotnému tématu…

Na diskotékách potkáte plno tanečníků. Někteří to umí opravdu dobře, těm vždycky závidím a snažím se od nich něco pochytit.

To bych doporučil i vám – sledujte okolí, dívejte se na jejich pohyby a ty, které vám přijdou zajímavé, dobré a snadné si prostě “půjčte” a používejte taky.

Musíte mít ale nějaký základ. Nemá smysl vám to popisovat, protože se mi podařilo najít videa, která mi někdo doporučoval a ty jsou opravdu ideální pro začátečníky.

S těmito základy si můžete vystačit. Samozřejmě, že tancování na diskotékách není o tom, že se naučíte několik kroků, které provádíte neustále dokole, ale když se podíváte na spoustu lidí, tak u nich moc kreativity nepostřehnete. Plno lidí totiž dělá zhruba deset pohybů, které neustále opakují – to ale vůbec nevadí a nevypadá to špatně.

Rytmus

Důležité je při tancování držet se rytmu, toho základního tempa, které slyšíte. I když budete dělat pouze krok-sem, krok-tam, ale budete v rytmu, tak to nebude vypadat špatně. Někdy je v písničce rytmů víc a tak si můžete vybrat, podle jakého tempa pojedete (mě to bohužel táhne k tomu nejrychlejšímu, což už nemusí vypadat tak dobře).

Tipy:

  • netancujte příliš strnule, buďte uvolnění
  • při tancování se usmívejte
  • využívejte vlastní pohyby podle toho, jak to zrovna cítíte
  • na každý styl sedí trochu jiný typ tance, tak se přizpůsobujte

Jak tancovat s holkou

Většina z nás chodí na diskotéky proto, aby se tam seznámili s holkou, což často taky znamená, že s ní musíme tancovat. Nemusíte se toho vůbec bát, je to docela jednoduchý a vůbec není potřeba to komplikovat. Na začátku, pokud se s ní neznáte bych vám doporučil, abyste ji jenom chytli za ruku a tancovali kousek od ní, do rytmu. Není teď vhodná doba na předvádění triků a šílených tanečních kreací.

Dávejte si pozor, aby to nebylo moc nudné, nechcete se přeci 15 minut dívat z očí do očí a držet se při tom za ruku. Takže se klidně ptejte a mluvte, snažte se dostat trochu blíž.

Pokud už jste se s ní trochu sblížili, vůbec nebude vadit, když ji vezmete za boky nebo za zadek. Holka může tancovat jak čelem k vámi, tak zády k vám. Pokud se k vám sama otočí zády (a neodchází), chyťte si ji blízko a tancujte tělo na tělo.

Taneční styly

Existujte plno moderních tanečních stylů, které můžete využít na diskotéce (nebo alespoň prvky z nich). Mezi ty, které znám bych zmínil:

  • Tecktonik
  • Rnb nebo hip hop (tomu nerozumím)
  • Shuffle

Tady nějakej Tecktonic (přeci jen víc sluší holkám):

Z Rnb bych doporučil, abyste jste se naučili základ C-walku (The V), je to lehký a vypadá to dobře:

Shuffle je teď asi díky LMFAO velkým hitem, je možná trošku těžší se to naučit, ale základ taky stačí:

Taková inspirace pro ty, kteří rádi tancují:

One comment on “Jak tancovat na diskotéce

  1. Zajímavý článek 🙂 Těm, kteří se chtějí naučit tancovat, bychom určitě poradili, ať začnou navštěvovat nějaké taneční kurzy – samozřejmě v závislosti na konkrétním tanečním stylu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>