Škola svádění díl I. – osobnost

Tak konečně tu máme první díl, který vás něco (snad) něco naučí. V tomto díle vás budu ještě trošku zdržovat a nepohrneme se hned do akce. Je potřeba se připravit, teprve po tom můžete být skutečně úspěšní. V minulém díle už jsem naznačil, že to nebude o žádných změnách vaší osobnosti, ale dnes zjišťuju, že přeci jen trochu bude. A o čem to bude dnes? Dnes se vám pokusím říct, proč je dobré být komunikativní, seběvědomí, trochu asertivní.

Sebevědomí

Asi bych začal tím sebevědomím, i když tam toho snad vím nejmíň. Víte, každá holka tak nějak touží po tom, aby byl její kluk sebevědomí, aby si dokázal vážit sám sebe a znal svoji hodnotu. U různých holek je to jiné, ale lidé se tak nějak upínají k těm, ze kterých podvědomě cítí, že jsou schopni je vést. Právě takový lidé jsou dostatečně sebevědomí, nemají strach. Nemusíte být přímo „vůdci“, ale nestyďte se za sebe. I když provedete nějaký trapas, neuspějete u holky nebo cokoliv, po čem se necítíte úplně v pohodě, naučte se s tím srovnat.
Já se takovým věcem většinou směju a snažím se z nich poučit. Vždyť na tom nic není, trapasy se stávají všem, většina lidí na to brzo zapomene a většina lidí nad tím vůbec nepřemýšlí tak jako vy. Tak hlavu vzhůru, jděte dál!
Pokud netušíte, co je na vás tak dobrého,  sepište si seznam věcí, které z vás dělají něco hodnotného. Každý z nás má něco, čemu se věnuje, v čem je dobrý. Udělejte si podobný seznam, kde sepíšete své dobré vlastnosti a to co umíte (např. hraju na kytaru, jsem čestný).
Snažte se vybírat věci, které může dobře ohodnotit i společnost, takže zásluhy tipu „první místo na okresním turnaji v Counter Striku“ nebudou to pravé.
Se sebevědomím tak nějak souvisí asertivita. Občas se hodí být průbojný a určitě je dobré jít si za tím, co opravdu chci. Teď to ale myslím spíš v životě. Nenechejte se předbíhat, nebojte se procpat davem, nebojte se zvýšit hlas.

Například minulý týden jsem šel s holkou z letní noc a u východu byla velká skupina kluků, kteří to tak nějak ucpali. Představte si, jestli by jsem se té holce líbil, kdybych tam čekal až se uvolní místo, nebo se opatrně snažil vmáčknout do davu, mumlajíc:“Promiňte, pardon, můžete prosím..“ Ani sám sobě bych se nelíbil! Proto jsem tam přišel a začal tak trochu křičet:“Pozór, pozór!“ V pohodě jsme prošli a vůbec to nebylo těžké.

Komunikace

To hlavní, o čem to dnes má být je ale naučit se komunikovat, tak aby jste tím, zaujmuli ne odradili. Hodně kluků bývá ve společnosti holek nervózní. Znám dost případů, kdy kluk v přítomnosti holky úplně změní styl řeči a začne kecat úplný blbosti, který mají holku ohromit. Bohužel to je většinou tak očividný, že se akorát před holkou ztrapní.

Druhý případ je, že kluk neví o čem má mluvit a tak používá ohraný otázky tipu: „Jak se ti tady líbí? Kolik ti je? Kde bydlíš? Kam chodíš na školu?“. Neříkám, že ty otázky jsou špatný, někdy je musíte použít, aby jste prostě o té holce zjistili co potřebujete, ale prokládejte to něčím jiným ať potom rozhovor nevypadá jako výslech.

Naučit se mluvit ale není jen tak. Hlavně se to nenaučíte doma u počítače, nebo na Facebooku. Plno kluků zvládá bravurně diskuze na chatu a icq, ale když přijde na realitu, totálně to poserou.

Důležité je nebát se promluvit, nebát se očního kontaktu. Mluvte nahlas, srozumitelně, pomalu. Udávejte tempo, občas udělejte nějakou pauzu a počkejte. Není to nic těžkého. Musíte ale vyjít ven, ven mezi lidi. Mluvte s kýmkoliv, mluvte kdekoliv. Využívejte všemožných situací a trénujte si tak svoji rétoriku. Dozvíte se tak třeba i zajímavé informace, ale hlavně překonáte ten strach. Přestanete být pasivní, začnete být aktivní. O tom to je.

Aktivní kluci se nebojí a mají holky. Aktivní kluk je ten, který jde na parket a požádá holku o tanec. Pasivní kluk to celé sleduje z baru a vymýšlí různé výmluvy, proč neudělat to stejné.

Vaším úkolem je jít ven a mluvit. Pozdravte lidi, mluvte s nimi v obchodě, na zastávce, ve frontě. Kdekoliv. Jedině trénink zlepší vaše schopnosti. Večer si můžete procházet vaše rozhovory a popřemýšlet nad tím, co jste udělali špatně. Zpětná vazba je důležitá, pokud si nepřiznáte, že děláte chybu nikdy se neposunete.

Buďte pozitivní

Snažte se ve všem hledat to lepší a v tom špatném, alespoň něco, z čeho se poučíte. Když s někým mluvíte, nebuďte žádný bručoun, který si pořád na něco stěžuje. Na to tu máme důchodce. My mladí nemáme rádi, když si někdo pořád stěžuje. Buďte veselí, vždyť je tu pořád tak krásných věcí. Krásných a parádních holek, které můžou být vaše. Jen nebuďte kokot.

Cílem článku bylo ukázat, že škola svádění bude hlavně o vás. Jde o to, jak dobří jste, jak dobří dokážete být a jak dobří budete. Nebojte se, věřte si a myslete pozitivně. Pokud se vám to podaří, jste o krok blíž k tomu, aby jste získali holku ;)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>