Stavíme základy úspěšného baliče I.

zaklady-balicePokud jste se rozhodli, že se konečně změníte, přestanete být tím méně schopným lůzrem, který je vždy jen v pozadí určitě vás zajímá, čím by jste měli začít.

Čím začít aby se z vás stala výrazná osobnost, aby jste byli úspěšní (a to nejen v balení, ale i v osobním a profesním životě).

Výcvik a změna může být pro někoho těžká a jistě to mnozí neustojí a vzdají to. Ale zkusit to může kdokoliv.Takže pojďme na to!

Pokud se zeptáte někoho ze svého okolí, řekli by vám že by jste měli být sebevědomí, upravení, hezcí..whatever. Ano o to jde taky a v dalších článcích se tím budeme zabývat podrobněji. Ale!

Můžete vypadat jako Brad Pitt , vaše sebevědomí může překonávat všechny hranice, ale když přijde na věc, najednou vytuhnete (freeze) nebo budete prostě neschopní, nervózní a holky vás pošlou tam odkud jste přišli.
Je to tím, že vaše osobnost se nesrovnala se změnami. Máte stále příliš neotřesitelné ego, které se bojí, že by mohlo být narušeno a poškozeno odmítnutím, zesměšněním…

Můžete být i ten největší frajer, ale uvnitř se bude vaše ego pořád bát a vyptávat:

  • Proč se na mě tak dívají?
  • Je se mnou něco v nepořádku?
  • Nevypadám blbě? Panebože oslovit holku na ulici – vždyť se ztrapním…

Těmito větami se vaše ego brání a snaží se aby ho nikdo a nic nemohlo narušit. Nicméně právě vaše ego vám brání v tom, aby se vaše vnitřní pohoda (state, inner game) dostala do rovnováhy a nic ji nemohlo narušit.

Uvedu příklad, na kterém vám ukážu rozdíl mezi vyrovnanou a nevyrovnanou osobou:
Pokud jste se nesrovnali s vaším egem, budete se cítit strašně, nejspíš budete nadávat a
budete se snažit rychle odtamtud zmizet. Ještě půlhodiny po tom si budete připomínat,
jak jste se ztrapnili a jak se vám ty holky asi smáli.

Pokud jste ale vyrovnaní, vezmete to s úsměvem. Vždyť přeci o nic nejde, stane se to každému,není na tom nic špatného. V klidu si stoupnete, hodíte na holky úsměv a pokračujete klidně a v pohodě dál.

Kdo myslíte, že bude pro ty holky zajímavější a sympatičtější? Myslím že všichni víme.

Konkrétní praktiky

Aby jste se dostali do takové pohody a měli srovnanou osobnost, musíte začít stavět na pevných základech.
Většina lidí má svoje ego právě tak nestabilní jak jsem popsal výše. Proto ho musíte rozdrtit a vytvořit si nové pevné.
Toho docílíte tak, že budete dělat věci, kterých se bojíte, protože by jste si připadali trapně kdyby se vám nepodařily.

Jako první krok bohatě postačí, když zajdete do nějakého většího města (kde je spousta neznámých holek) a budete se jich ptát na číslo. Nemusíte vypadat perfektně, cílem hry je odvážit se, zbavit se strachu a zjistit, že vlastně o nic nejde.

Stačí příjít k holce a říct jí:
Ahoj, líbíš se mi, nedala bys mi prosím  tvoje číslo?
Samozřejmě vám ho asi žádná nedá, ale o to jde. Tím že vás odmítne dostane vaše ego zásah.
Čím více uděláte takových, tím hůře na tom bude vaše vystrašené ego. Ale každým dalším oslovením zjistíte, že vám o nic nejde a že se ničeho nebojíte. A najednou můžete chodit po městě a ptát se kterékoliv holky bez toho, aby jste se báli toho že vás odmítne.
A přesně to je ten stav, kterého potřebujeme dosáhnout. Teprve až se úplně zbavíte strachu a vašeho starého ega můžete začít budováním nové osobnosti.

Shrnutí:

  • oblečení, účes ani úsměv vám bez vyrovnané osobnosti nepomůže
  • důležité je zbavit se vaše ego, které se vás snaží chránit před ztrapněním
  • strachu se zbavíte např. oslovováním cizích holek na ulici
  • budovat vaši novou osobnost můžete až po tom, co se zbavíte vaše vystrašeného ega

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>